Майорка победи Жирона с 3:2 като домакин в мач от четвъртфиналите

...

Майорка надви Жирона в луд мач и продължава за Купата на краля

Майорка победи Жирона с 3:2 като хазаин в мач от четвъртфиналите в шампионата за Купата на краля.

По този метод Майорка е вторият тим, който си обезпечи място на полуфиналите на конкуренцията, откакто преди този момент Реал Сосиедад го стори. Жирона от своя страна завършва присъединяване си в конкуренцията, откакто претърпя едвам втората си загуба във всички шампионати от началото на сезона и първа такава от септември насам.

Първото полувреме бе пагубно за гостите, които позволиха три гола в границите на по-малко от 15 минути. В 21-вата минута резултатът бе открит от Сайл Ларин, който бе изведен пред вратата от Даниел Родригес и от придвижване засече топката в мрежата.

В 28-ата минута Абдон Пратс удвои резултата с мощен шут отвън наказателното поле. Отново Пратс направи резултата и типичен, реализирайки дузпа в 35-тата минута, отсъдена за игра с ръка на бранител.

През втората част Жирона въпреки всичко съумя да покаже действителните си благоприятни условия и да върне два гола. В 68-ата минута и гостите получиха дузпа, а направилият нарушаването Антонио Раийо получи втори жълт и червен картон. Кристиан Стуани пък осъществя наказателния удар за 3:1.

Дълбоко в продълженията на мача топката стигна до Салвио в наказателното поле и той я изстреля във вратата за 3:2.